У «Прозорих офісах» вчаться «говорити» жестами

Відтепер у Вінниці у «прозорих офісах» працівники обслуговуватимуть громадян із порушеннями слуху. Мовою жестів вже володіють семеро чиновників.

Сьогодні, 12 жовтня, їм, а також ще шістьом представникам департаменту соціальної та молодіжної політики урочисто вручили сертифікати, що засвідчують володіння жестовою мовою.

НАВЧАННЯ. За три місяці «учні» протягом ста годин теорії та практики освоїли понад 1 200 слів. Тепер вони зможуть проконсультувати людину із порушеннями слуху, яка до них звернулась, так само як і звичайних громадян.

Викладали жестову мову два спеціаліста: Наталя Ляшкова, викладач та дефектолог Університету «Україна», та Ганна Кожухівська – перекладач жестової мови та фахівець із інклюзивної освіти.

Представник Університету «Україна», депутат міської ради Ганна Давиденко також зауважила, що у Вінниці здійснилася одна із важливих для людей із порушеннями слуху подія – переклад мовою жестів святкувань, зокрема Дня міста.

Голова ГО «Гармонія» Раїса Панасюк підкреслила, що Вінниця є першим містом, де для працівників прозорих офісів викладають жестову мову.

Екзаменували «учнів» студенти Університету «Україна».

Після іспитів, вручення дипломів та подяк одне одному студенти разом зі своїми «підопічними» жестовою мовою «заспівали».

Програма курсів жестової мови розроблялась ГО «Гармонія» спільно з Вінницьким соціально-економічним інституту Університету «Україна». Враховувались усі особливості роботи у Центрах надання адміністративних послуг. Є дані, що на сьогодні у Вінниці 10% людей, які звертаються до прозорих офісів, мають порушення слуху. Проект «Включення людей з інвалідністю у процеси реформ» відбувається за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Наступними планують навчити спілкуванню жестами працівників патрульної поліції та медиків, зокрема чергових лікарів на рецепціях.

Фото Андрія Завертаного