У Вінниці на честь Міжнародного дня миру виконали національний гімн мовою жестів

У Вінниці громадські активісти та студенти на честь Міжнародного дня миру влаштували акцію, під час якої молодь з особливими потребами виконала гімн України мовою жестів.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомила координатор акції – член ГО «Соціальна перспектива» Юлія Піскунова.

«Сьогодні відзначається Міжнародний день миру, а це те, чого найбільше прагнуть українці. Тому зібралися активісти, волонтери, студенти та молодь з особливими потребами і вирішили влаштувати на честь свята акцію. А з огляду на те, що триває тиждень глухих, все дійство буде супроводжуватись перекладом на жестову мову і навіть державний гімн виконаємо мовою жестів», – повідомила Піскунова.

За її словами, аби нагадати землякам, яка хитка межа між миром і війною, учасники акції залишать свої підписи на п’ятиметровому прапорі пам’яті, який уперше підписували учасники зібрання на честь чергових роковин іловайської трагедії.

«Це символ того, що молодь переймає естафету і патріотичну позицію захисників Вітчизни, без яких не було б на нашій землі миру», – сказала координатор акції.

На честь Дня миру учасники акції читали патріотичні вірші, «заспівали» Гімн України жестовою мовою, випустили в небо білі повітряні кульки та вшанували хвилиною мовчання усіх загиблих за мир і спокій в Україні.

Піскунова зазначила, що організували акцію ГО «Соціальна перспектива» та Вінницький інститут Університету «Україна» також для того, аби свою громадянську позицію змогли висловити студенти з інвалідністю та вадами слуху і в такий спосіб сприяти їхній соціалізації. Для нечуючих усе, про що йшлось під час зібрання, дублювали мовою жестів.

Антоніна Мніх, ВІННИЦЯ

Джерело: http://coolyanews.info/u-viinnicii-na-chest-miizhnarodnogo-dnya-miru-vikonali-naciional-nij-giimn-movoyu-zhestiiv.html