У Вінниці на День миру виконають гімн України жестами

21 вересня у світі та у Вінниці зокрема відзначатиметься Міжнародний день миру.

Так, у середу о 15.00 на майдані Небесної Сотні (площа Театральна) відбудеться мирна акція.

Організатори (ГО «Соціальна перспектива» та Вінницький інститут Університету “Україна”) розповідають, що під час заходу учасники виконають Гімн України жестовою мовою, читатимуть вірші. Також планують символічно запустити білі повітряні кульки та білих голубів у небо як символ чистих душ вбитих солдат і символ миру.

Учасниками акції можуть стати всі охочі, – каже директор Університету «Україна» та голова ради ГО «Соціальна Перспектива» Ганна Давиденко. – Очікуємо, що вінничани з радістю приєднаються до мирної акції, тому точну кількість учасників спрогнозувати важко.

Окрім того, учасники акції підпишуть п’ятиметровий «прапор пам’яті для наступних поколінь», який після цього відправлять бійцям у зону АТО. Весь захід буде супроводжуватись перекладом на українську жестову мову.

Міжнародний День миру відзначається із 1982 року кожного третього вівторка вересня. Генеральна Асамблея ООН, резолюцією якої це свято було встановлено, заявляє, що цей день має відзначатися як день глобального припинення вогню та відмови від будь-якого насильства. У всьому світі щороку відбуваються відповідні заходи, а ось України ця акція торкнулася у 2014 році. Тоді багато країн провели так звану Ходу Миру проти війни на сході України.

Організатори зазначають, що ця акція є однією з багаточисельних по всьому світі, тому приєднання до неї означає готовність об’єднати зусилля для встановлення міцного миру.

 

Юлія Плахтій

Джерело: http://vezha.vn.ua/u-vinnytsi-na-den-myru-vykonayut-gimn-u…/