Переселенці, атовці та люди з інвалідністю можуть безкоштовно пройти реабілітацію в університеті

У Вінниці на території Вінницького інституту Університету “Україна” відкрився новий навчально-реабілітаційний центр для соціальної та фізичної реабілітації. На думку реабілітологів, це допоможе чималій кількості людей отримати допомогу кваліфікованих спеціалістів, повідомляє кореспондент Vlasno.info.

Технічну підтримку ідеї вдалося залучити завдяки Агентству ООН у справах біженців та ГО “Крим SOS”, до яких звернулася ініціативна група із числа вінничан.

— Нам було цікаво допомогти необхідними приладами, необхідними людям з інвалідністю, оскільки ми мали свідчення, що в них немає доступу до реабілітації, — говорить помічник із правових питань Агентства ООН у справах біженців Тетяна Ловцова. — Тому, коли нам запропонували вирішити цю проблему, ми вирішили їх підтримати.

Загалом навчально-реабілітаційний центр отримав підтримку у вигляді тренажерів, масажних столів та килимків для фітнесу на суму в 25 тисяч гривень.

Ідея відкрити центр належала студентці університету Юлії Піскуновій та двом теперішнім співробітницям вишу з числа внутрішніх переселенців Олені Омельченко та Марині Ольшанській.

— Наразі ми отримали можливість проводити не лише необхідні фізичні вправи у пристосованому для цього приміщенні, — каже представниця ГО “Соціальна Перспектива” Юлія Піскунова, якій належала ідея створити центр. — Ми маємо в наявності спеціальні масажні столи для повноцінного правильного масажу.

Цікаво, що сам процес реабілітації задуманий і для кращої соціалізації тих людей, які братимуть у ньому участь.

— Фізична реабілітація для багатьох людей є зрозумілою. Тобто це вправи, тренування, масаж. А соціальна виражається в тому, щоб поєднати одночасно багато вразливих категорій: переселенців, людей з інвалідністю та атовців і не лише їх. Наприклад, є студенти університету, окремо є студенти з інвалідністю, а також викладачі. І всі вони під час цього процесу реабілітації ще більше знайомляться, спілкуються, тренуються, одружуються, тобто живуть повноцінним життям, — говорить Олена Омельченко.

Сама пані Омельченко переїхала до Вінниці з Луганщини і відтепер викладає в Університеті “Україна”. За її словами, реабілітаційний центр водночас слугуватиме студентам навчального закладу місцем проходження практики та отримання необхідних навичок.

До цього студенти університету вже мали можливість проходити практику під час співпраці із лікарсько-фізкультурним диспансером.

Нагадаємо, що з 1 вересня 2016 року Університет “Україна” проводить навчання у новому приміщенні за адресою: Хмельницьке шосе, 23а.

Фото Олени Омельченко та Богдана Новака Джерело: vlasno.info