Вшанування пам’яті жертв голодоморів

Вшанування пам’яті жертв голодоморів. Запаліть свічку і ви 26 листопада 2016 року о 16:00.

Вшановуючи минуле – будуємо майбутнє.

Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Та багато сторінок у нашу історію вписано кривавим і чорним. Особливо вражаючі сторінки, де смертельними літерами викарбовано слова: голод, голодомор.

Двадцять п`ятого листопада у Вінницькому інституті та коледжі Університету “Україна” вшановували пам`ять загиблих у часи сталінських репресій та голодоморів (1932-1933, 1946) на Україні…. Студенти-правознавці під керівництвом висококваліфікованих викладачів-правників та істориків досліджували злочини комуністичного режиму проти людства: Чмих Алла, Чорнодон Тетяна, Білик Аннета віднайшли документи, фотодокументи і свідчення очевидців про те, що голод був штучно створений!

У 1932-1933 рр. українці з польських берегів Збруча і Бугу пускали плоти з харчами, і польські прикордонники дивилися на це крізь пальці. Вони не стріляли. Стріляли радянські прикордонники в українців, які намагалися перехопити ці плоти. Щоб перешкодити самочинним утечам величезної маси голодуючих за межі республіки, на її кордонах було розміщено загороджувальні загони внутрішніх військ.

Жахливо це усвідомлювати, особливо, коли помирають діти. Голодомор винищив або покалічив ціле покоління селянських дітей. Згубність такого явища неможливо переоцінити. Доля дітей у цій величезній катастрофі найбільше приголомшує розум і не може бути виправдана з будь-якого погляду. Що ж до майбутнього країни, то чисельне зменшення цілої генерації призвело до наслідків, котрі відчуваються і досі.